Možnosti v okolí

Až prozkoumáte Stezku

Okolí Stezky korunami stromů skýtá i další možnosti k zajímavým výletům. Takzvaný „Černohorský Express“ v Janských lázních je kabinková lanovka, která vás vyveze až na vrchol Černé hory, odkud můžete dále procházkou pokračovat přes Černohorská rašeliniště až do Pece pod Sněžkou.

Pokud nejste příznivcem pěších túr, vyzkoušejte některou z léčebných procedur přímo v Janských Lázních, které jsou v tomto ohledu světoznámým střediskem. Relaxační a léčebné programy jsou určeny všem generacím.

Okolní atrakce

Sněžka – lanová dráha

Sněžka – lanová dráha
www.snezkalanovka.cz

Z horského městečka Pec pod Sněžkou se snadno dostanete na nejvyšší horu České republiky Sněžku lanovkou. Čtyřmístné uzavřené kabiny vyjíždí ze stanice Pec Pod Sněžkou (829 m. n. m.) přes stanici Růžová hora (1339 m. n. m.) a končí na stanici Sněžka (1588 m. n. m.). Jízda, která vám dopřeje úchvatný pohled na krkonošské lesy, trvá na 1. úseku 5 min. 49 sec., 2. úsek 8 min. 24. Sec.

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové
www.zoodvurkralove.cz

Královédvorská ZOO se pyšní zejména unikátním africkým a lvím safari. Zároveň nabízí bohaté expozice velkého množství druhů zvířat, zážitky se zvířaty, workshopy, přednášky, ale i sportovnější aktivity jako je geocaching či možnost vyřádění se v lanovém parku.

Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály
www.adrspasskeskaly.cz

Největší skalní město Střední Evropy nabízí fascinující podívanou na překrásné pískovcové útvary. Za účelem návštěv je zde vybudována řada turistických stezek a horolezeckých cest. Pěší turisty pak provází na jejich putování řeka Metuje, která pramení v Broumovské vrchovině.

Relaxpark Pec pod Sněžkou

Relaxpark Pec pod Sněžkou
www.relaxpark.cz

Relaxpark Pec nabízí řadu atrakcí zejména pro letní měsíce. Dospělí s dětmi od dvou let se mohou svézt na 900m dlouhé bobové dráze či navštívit Lemurii – arénu s prolézadly, v skluzavkami, trampolínami a nafukovacím hradem. Pro větší děti a dospělé je určena FLY kladka nabízející vzrušující jízdu v 15 metrové výšce.

Koloběžky Černá Hora

Koloběžky Černá Hora
leto.skiresort.cz

Spojte návštěvu Stezky korunami stromů se sjezdem na terénní koloběžce z Černé hory a užijte si více zábavy v jediný den. Na Černou horu vyjeďte kabinkovou lanovkou z Janských Lázní od centrálního parkoviště. V půjčovně SkiResortu LIVE v budově dolní stanice kabinky v Janských Lázních, nebo u horní stanice na Černé hoře si půjčte koloběžku. Čeká Vás 8 kilometrů dlouhý sjezd po Černohorské silnici, při kterém si užijete výhledy i adrenalin. Svou koloběžku můžete vrátit v půjčovně SkiResort LIVE na parkovišti u Stezky korunami stromů. Po prohlídce Stezky je to na centrální parkoviště příjemná procházka, nebo využijte kyvadlovou autobusovou dopravu. Půjčovna SkiResort LIVE nabízí kromě koloběžek také špičková horská elektrokola Scott, se kterými se bez námahy podíváte na ta nejkrásnější místa Krkonoš. Na hřebeny můžete vyjet některou ze 3 lanovek SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Velké Úpě.

Naučná stezka Černohorské rašeliniště

Naučná stezka Černohorské rašeliniště
www.krnap.cz/naucne-stezky

Pohodlný čtyřkilometrový okruh lesními pěšinami opravdovou divočinou, pouhých 20 minut od horní stanice lanovky na Černé hoře. Černohorské rašeliniště nikdy lidé nevyužívali a rašelinu nijak netěžili. Je to tedy jedno z velmi mála míst ve střední Evropě, kde uvidíte divokou přírodu. Na informačních panelech se dozvíte, jak se rašeliniště hýbe, kdo ho zabíjí a koho zabíjí. Trasa vede po povalových chodnících a není bezbariérová.

PARK MIRAKULUM

PARK MIRAKULUM
www.mirakulum.cz/

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Najdete u nás Lesní město a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, Vodní svět a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem

Co u nás můžete vyzkoušet?

· Vodní svět

· Nádherná lesní hřiště v korunách vzrostlých stromů

· Úzkokolejnou parní železnici

· Hrad s rozsáhlými podzemními chodbami

· Jízdy ve vojenských obrněných vozech

· Kontaktní mini zoo

· Živý program o víkendech, prázdninách a svátcích

· Obří houpačky a trampolíny

· Širokou a pestrou nabídku občerstvení

· 1000 parkovacích míst v okolí parku zdarma

Lázeňské Aquacentrum a wellness

Lázeňské Aquacentrum a wellness
www.janskelazne.com

V centru městečka Janské Lázně naleznete lázeňský areál, kde je veřejnosti denně přístupné lázeňské Aquacentrum s bazénem a wellness. Rehabilitační bazén je napouštěn teplým minerálním pramenem z místního přírodního léčivého zdroje. Součástí jsou vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky. Můžete relaxovat v parní sauně nebo ve dvou finských saunách. Navíc tu můžete absolvovat řadu klasických i exotických masáží od špičkových lázeňských masérů. Něco pro své zdraví i odpočinek uděláte při zábalech nebo v perličkové lázni s bylinkovou přísadou. Tyto procedury si můžete objednat na centrální recepci lázní nebo v otevírací době Aquacentra na jeho recepci.

Po příjemné relaxaci v lázeňském Aquacentru a wellness si vychutnejte dobrou kávu v  secesní lázeňské Kolonádě na náměstí, která je rovněž otevřena každý den.