Možnosti v okolí

Až prozkoumáte Stezku

Okolí Stezky korunami stromů skýtá i další možnosti k zajímavým výletům. Takzvaný „Černohorský Express“ v Janských lázních je kabinková lanovka, která vás vyveze až na vrchol Černé hory, odkud můžete dále procházkou pokračovat přes Černohorská rašeliniště až do Pece pod Sněžkou.

Pokud nejste příznivcem pěších túr, vyzkoušejte některou z léčebných procedur přímo v Janských Lázních, které jsou v tomto ohledu světoznámým střediskem. Relaxační a léčebné programy jsou určeny všem generacím.

Okolní atrakce

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové
www.zoodvurkralove.cz

Královédvorská ZOO se pyšní zejména unikátním africkým a lvím safari. Zároveň nabízí bohaté expozice velkého množství druhů zvířat, zážitky se zvířaty, workshopy, přednášky, ale i sportovnější aktivity jako je geocaching či možnost vyřádění se v lanovém parku.

Koloběžky Černá Hora

Koloběžky Černá Hora
leto.skiresort.cz

Spojte návštěvu Stezky korunami stromů se sjezdem na terénní koloběžce z Černé hory a užijte si více zábavy v jediný den. Na Černou horu vyjeďte kabinkovou lanovkou z Janských Lázní od centrálního parkoviště. V půjčovně SkiResortu LIVE v budově dolní stanice kabinky v Janských Lázních, nebo u horní stanice na Černé hoře si půjčte koloběžku. Čeká Vás 8 kilometrů dlouhý sjezd po Černohorské silnici, při kterém si užijete výhledy i adrenalin. Svou koloběžku můžete vrátit v půjčovně SkiResort LIVE na parkovišti u Stezky korunami stromů. Po prohlídce Stezky je to na centrální parkoviště příjemná procházka, nebo využijte kyvadlovou autobusovou dopravu. Půjčovna SkiResort LIVE nabízí kromě koloběžek také špičková horská elektrokola Scott, se kterými se bez námahy podíváte na ta nejkrásnější místa Krkonoš. Na hřebeny můžete vyjet některou ze 3 lanovek SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Velké Úpě.

Naučná stezka Černohorské rašeliniště

Naučná stezka Černohorské rašeliniště
www.krnap.cz/naucne-stezky

Pohodlný čtyřkilometrový okruh lesními pěšinami opravdovou divočinou, pouhých 20 minut od horní stanice lanovky na Černé hoře. Černohorské rašeliniště nikdy lidé nevyužívali a rašelinu nijak netěžili. Je to tedy jedno z velmi mála míst ve střední Evropě, kde uvidíte divokou přírodu. Na informačních panelech se dozvíte, jak se rašeliniště hýbe, kdo ho zabíjí a koho zabíjí. Trasa vede po povalových chodnících a není bezbariérová.

Golfové hřiště Mladé Buky

Golfové hřiště Mladé Buky
www.mladebuky.com

18 jamkové golfové hřiště v Mladých Bukách se může pochlubit jednou z nejkrásnějších vyhlídek v zemi. Jeho areál nabízí bezkonkurenční výhledy na Krkonoše včetně jejich dominant Černé hory a Sněžky a na překrásné Vraní vrchy a Zvičinu. Součástí areálu je multifunkční Grund Resort Golf&Ski,u kterého je situováno toto 18jamkové hřiště Par 70. a to s cvičnými chipping a putting greeny a s krytým driving range včetně zázemí a osvětlení.