Krkonošská Stezka se opět těší se velkému zájmu

Krkonošská Stezka se opět těší se velkému zájmu

30.dubna

Stezka korunami stromů Krkonoše je vyhledávanou turistickou atrakcí v krkonošském regionu. Svým návštěvníkům i v současné době nabízí zábavnou a zároveň vzdělávací procházku lesem z dech beroucí perspektivy korun stromů.  Na visuté Stezce v délce 1 511 metrů návštěvníci prochází lesem od kořenů stromů až po jejich vrcholky a pohybují se v otevřeném prostoru na čerstvém vzduchu. „Zaznamenali jsme obavy veřejnosti z vysokých návštěv a tvořících se front. Můžeme všechny ujistit, že se nemusí obávat žádných davů, naopak vzhledem k probouzející se přírodě můžeme návštěvu v tomto jarním období doporučit,“ říká Marie Jarkovská, jednatelka korunami stromů Krkonoše.

Délka, prostornost a umístění Stezky uprostřed zdravého krkonošského lesa tak v kombinaci s jarním počasím přímo láká na oblíbené rodinné výlety. Novinkou letošní sezóny je visutá adrenalinová síť. „Mezi vrcholky stromů si můžete bezpečně zaskákat, i když je síť instalovaná ve výšce 23 metrů nad zemí. Má plochu 21 m2, její nosnost je až 500 kg na metr čtvereční a jediným omezením k jejímu vyzkoušení je tak nepřekonatelný strach z výšek, protože pod sítí je volný prostor o výšce sedmi pater,“ dodává Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky.

Programový kalendář Stezky na následující měsíce je atraktivní pro všechny věkové kategorie. Vstupenky je na něj možné zakoupit prostřednictvím e-shopu předem a u vstupu se tak zdržet jen nezbytně. Stačí se pouze prokázat platnou vytištěnou či elektronickou vstupenkou. Na konci procházky po Stezce se návštěvníci mohou občerstvit ve výdejovém okénku.

Krkonoše jsou opravdovým turistickým i přírodním rájem, a kromě Stezky korunami stromů se ve stejné lokalitě můžete vydat například po naučné stezce Černohorské rašeliniště kousek od vrcholu Černé hory. Rašelinu zde lidé nikdy netěžili a místní rašeliniště je tak jedním z mála míst ve střední Evropě, kde je k vidění divoká a nedotčená příroda. Pohodlnou procházkou se z Černé hory dá pokračovat až do Pece pod Sněžkou, případně i na naši nejvyšší horu Sněžku.

Partneři