Stezka, na níž se pořád něco děje

16.května

Už první program uspořádaný loni na začátku července k otevření Stezky přesvědčil návštěvníky, že se tady rozhodně nudit nebudou. Ve slavnostním programu vystoupili orchestr The Tap Tap, zpěvačka Ewa Farna, artisté a další umělci, kteří účastníky slavnostní akce skvěle bavili. Stezce požehnal i populární polský kněz Zbigniew Czendlik.  Během následujících deseti měsíců se na Stezce uskutečnilo množství dalších akcí, na něž návštěvníci vzpomínají dodnes. Stačí vyjmenovat Mikuláše na Stezce, velice populární Novoroční zazvonění, předvelikonoční malování vajíček s koncertem Plzeňského dětského sboru,  nebo na konci letošního dubna uspořádaný první ročník Krkonošského sletu čarodějnic.

Velkým návštěvnickým magnetem se rovněž staly večerní prohlídky Stezky organizované z pochopitelných důvodů vždy jen pro omezený počet návštěvníků, ovšem v doprovodu nejpovolanějších průvodců – zástupců Správy Krkonošského národního parku. Stezka korunami stromů Krkonoše také přeje dobrým skutkům. Loni na podzim přivítala například  rodiny ze sdružení Onka dlouhodobě podporujícího rodiny onkologicky léčených dětí. Návštěvu si tak mohli užít rodiče s dětmi, kterým teprve před krátkým časem skončila léčba a tento výlet pro ně byl první příležitostí strávit několik dní společně mimo prostor nemocnice nebo domova.

Vítaným oživením Stezky se stal v uplynulých týdnech také její nový maskot – veverčák Emil. Kdekoliv se zatím objevil, vzbudil obrovský zájem a děti i dospělí se hned s ním pokaždé chtějí spřátelit, nebo alespoň vyfotit.

Kalendář Stezky korunami stromů Krkonoše se už nyní plní dalšími akcemi na letošní sezónu, v níž dojde nejen na kulturu, ale taky na sport. Za zmínku určitě stojí akce k 1. narozeninám Stezky, která se koná 2.7.2018. O příjemná překvapení na Stezce nouze nebude.