V dubnu si na Stezce upletete pomlázku, nabarvíte kraslice i potkáte čarodějnice

20.března

Velikonoční pomlázkování (20.–21.dubna)

Děti i dospělí si budou moct na Stezce celý velikonoční víkend s podporou zkušenějších uplést svou vlastní pomlázku. A jelikož je pletení pomlázek spíš mužská záležitost, bude na Stezce také připravený dostatek malovacích potřeb a kraslic pro maminky i jejich dcery, aby měly koledníky čím odměnit za to, že to „neuschnou“. „Jako malé zpříjemnění dne jsme si pro dospělé navíc připravili ochutnávku domácího vaječného likéru zdarma,“ připomíná Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů Krkonoše.

Čarodějná jeskyně

V úterý 30. dubna se ke Stezce jako k pomyslné dřevěné hranici, sletí čarodějnice z širokého okolí. Upalovat je však nikdo nebude. „To by asi Stezce příliš neprospělo,“ říká s úsměvem Zdeněk Pop a popisuje plánovanou akci, která je uzpůsobená hlavně pro ty nejmenší: „Čarodějnice se budou pohybovat po Stezce a hlavní doupě budou mít v naší jeskyni s expozicí o půdě.“

Čarodějnice si navíc připravily zábavné hry a úkoly, které dětem zpestří pobyt na Stezce, a za šikovnost či chytrost se podělí o malou odměnu. „Svolali jsme na Stezku jen ty hodné čarodějnice, strašit nikoho nebudou,“ dodává Pop.